Sıkça Sorulan Sorular

Beyaz Filo hisse senetleri hangi borsa/piyasada hangi sembolle işlem görmektedir?

Şirketimiz hisse senetleri Borsa İstanbul Ana Pazar’da “BEYAZ” sembolü ile işlem görmektedir.

Şirket ne zaman kuruldu ve ne zamandan beri hisseleri Borsada işlem görmektedir?

Şirketimiz 1993 yılında kurulmuş olup, hisse senetleri 28.03.2012 tarihinden itibaren Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Şirketin kayıtlı sermayesi ne kadardır?

Şirketimizin kayıtlı sermayesi 300 milyon TL olup, kayıtlı sermaye sistemine göre 2025 yılına kadar geçerli olacak bu kayıtlı tavan içerisinde çıkarılmış sermayesi yönetim kurulu kararıyla artırılabilecektir.

Şirketin çıkarılmış sermayesi ve hisse sayısı ne kadardır?

Şirketimizin mevcut çıkarılmış sermayesi 99.687.500 TL olup, 1.-TL nominal değerli her pay için toplam 99.687.500 adet hisse senedi mevcuttur.

Şirket paylarında imtiyaz mevcut mu?

Şirketimiz esas sözleşmesinin 9 nolu maddesine göre A grubu paylar yönetim kuruluna aday gösterilmesi hususunda imtiyaza sahiptir. Esas sözleşmeye Ana Sözleşme adresinden ulaşılabilir.

Şirketin ortaklık yapısı nedir?

Şirketimizin ortaklık yapısına ait dosyaya buradan ulaşılabilir.

Şirket’in özel durum açıklamalarına ne şekilde ulaşılabilir?

Şirketimizin özel durum açıklamaları https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/ozet/1518-beyaz-filo-oto-kiralama-a-s adresinden takip edilebilir.

Şirketin bir temettü dağıtım politikası mevcut mu?

Şirketimizin temettü dağıtım politikası yönetim kurulumuz tarfından belirlenmekte olup, mevcut politikamiza Kâr Dağıtım Politikası adresinden ulaşılabilir.

Kredi derecelendirme notu var mı?

Şirketimizin kredi derecelendirmesi Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme A.Ş. tarafından yapılmakta olup, ilan edilen notlara ve ilgili duyurulara https://www.beyazfilo.com/krediderecelendirme.html adresinden ulaşılabilir.

Şirketle ilgili sorularımız için ne şekilde iletişime geçebiliriz?

Şirketimizin +90 (312) 278 11 06 nolu hattından yatırımcı ilişkileri sorumlumuzla görüşebileceğiniz gibi yatirimci@beyazfilo.com adresinden de bize ulaşabilirsiniz.